Entertainment

מסע נפלא דרך ראומה, פינלנד

קייט ההרפתקנית מורכבת מקישורי שותפים. אם תבצע רכישה באמצעות קישורים אלה, אני ארוויח עמלה ללא עלות נוספת עבורך. תודה!

שתף בטוויטר
שתף בפייסבוק
שתף בפינטרסט
שתף במייל

“ראומה? למה אתה הולך לשם?” שוב ושוב, פיננס שאל אותי את השאלה הזו. ראומה הוא מקום טוב, בטח, אבל האם היית יוצא מגדרך ללכת לשם?

“שני אתרי מורשת עולמית,” הייתי עונה בחיוך. העיר העתיקה של ראומה ידועה בזכות היותה העיר העתיקה הגדולה ביותר במדינות הנורדיות ואחת העיירות העתיקות העתיקות שהשתמרו ללא רבב באירופה. מלבד ראומה העתיקה, ממש מחוץ לעיר, יש אתר הקבורה של Samallahdenmäki.

מאז שהלכתי לפינלנד לפסטיבל המוזיקה הקאמרית של קוהמו, בחרתי להאריך את זמני ולבקר בכמה תחומים אחרים. הלסינקי היה נתון, וראומה נראה כאילו יהיה טוב לבקר גם כן.

אתרי המורשת העולמית אולי הביאו אותי לשם – אבל ראומה פוצצה אותי. זו הייתה ההפתעה המשמעותית ביותר של הקיץ ואחד היעדים האהובים עלי בזיכרון האחרון.

התמונות האלה הן הסיבה שאתה צריך להגיע לראומה.

ראומה ישנה ויפה

ככל שהגעתי הרבה יותר לצלם במהלך השנים האחרונות, כך הרבה יותר דואג לאור. אור רע יכול עכשיו לקלקל את היום שלי; אור טוב יכול להשאיר אותי נלהב.

התעוררתי לסופת גשם בראומה, אבל כשעזבתי עם המצלמה שלי, השמש יצאה, עטופה מאחורי עננים דקים, והאור היה מושלם לחלוטין.

והנושא לא יכול היה להיות טוב יותר. תראו את בתי העץ המדהימים האלה.

כלבי החרסינה האלה הם משהו שאתה רואה ברחבי ראומה. כסימני נאמנות, הם הוצבו עם החוץ בכל פעם שמלח בבית לא היה בים. כשהוא חוזר, הם היו פונים פנימה.

החיים בראומה נסבו סביב הים. עמדתה על מפרץ בוטניה הותירה אותו בסביבה ראשונה לשייט לשוודיה ובכל צפון אירופה.

אתה רואה את ההשפעה עד היום – נראה כי לכל מה שראומה נושא ימי. החל מפריטים בחנויות עיצוב ביתיות כמו קודינוני בעיר העתיקה ועד ספינות בבקבוקים ועד כנסיות עם ספינות ענק המונחות בכניסה, אין ספק שהעיירה הזו פותחה ועל ידי מלחיו הקשיחים.

המוזיאון הימי של ראומה היה גולת הכותרת. זה מלא בממצאים מדהימים והם הופכים אותו לכיוון יותר ויותר לטכנולוגיה, עם טבליות ותערוכות אינטראקטיביות.

יש להם גם מסעדה בה תוכלו לנסות אוכל פופולרי למלחים בחזרה ב- DY: Lapskoussi. Lapskoussi הוא תערובת של בקר, תפוחי אדמה, גזר, בצל וירקות שורש אחרים, מבושלים ומוחצים יחד לגוש, מוגש עם חמאה מומסת מלמעלה.

“אל תדאג – זה לא נראה טוב, אבל זה טעים נפלא”, הבטיחו לי הפיננס שוב ושוב. “אתה תאהב את זה.”

ובכן, הם צדקו. זה לא נראה טוב – אבל זה היה טעם פנטסטי. אכלתי כל ביס אחרון וסגרתי את שארית הלחם שלי. אני צריך ללמוד כיצד לעשות זאת!

אומנויות ותרבות

ברחבי ראומה אתה רואה פסלי עץ של אנשים המציצים במקומות שונים בעיר העתיקה ומעבר לה. רבים ידועים היא גברת ראומה, שהוצגה לעיל, יושבת על ספסל ליד ארנקה.

פסלים אלה הם יצירתו של קרטו הורילה, שיש לו סטודיו בעיר העתיקה. אתה יכול לבקר בסטודיו שלה ולראות את העבודות העדכניות ביותר שלה. יש לה גם גן אחורי יפהפה מלא בפסלים הרבה יותר.

בדרך מחוץ לעיר, תוכלו לראות שלוש נשים במים העוברות מנסיך צפרדע!

אהבתי את זה.

תחרה יפה

ראומה ידועה בתחרה בעבודת יד, ואתה רואה אותו מוצג ברחבי העיר.

בכל קיץ, ראומה חוגגת את שבוע התחרה, ומציגה את עבודתם העדכנית ביותר בעבודת יד, ובכל שנה הם מחזיקים בסוכנים מעיר אירופית אחרת הידועה בתחרה. אתה יכול לזכור שהלכתי לאידריה חובבת תחרה בסלובניה בחודש יולי. ובכן, הם אירחו לאקמצרים מאיידריה לפני זמן לא רב!

אחרי שהולך לאיידריה וגם לראומה בקיץ הקרוב, אני תוהה אם אוכל להרים את תחושת התחביב.

תחביב גוזל זמן, כלומר. לראות את העבודה שגברת שעושה?

כל אחד מאותם פרצוץ כוכבים לוקח שמונה שעות להכין. שמונה שעות על כוכב כוכבים יחיד. וידיה עפות.

על פני המים

אחרי יום של חקר ראומה הימית, הגיע הזמן לצאת על המים.

כאן הוזמנתי לצאת לטיול בסירה עם המדריך שלי אירן ובעלה טומו – ונקקו, הכלב החביב הרבים בעולם.

פומרניאן במקטורן הצלה. אני לא צריך שום דבר אחר היום.

דבר טוב לחוות את פינלנד בקיץ היה לראות כמה פיננס החיצוני והאתלטי חוגג את החודשים החמים יותר. הכל קשור לצאת לסירה, או לקיאק, או על אופניים, לגרום לדם שלך לשאוב כל היום, ואז לפגוע בסאונה ולשחות כשהשמש יורדת.

אינך זקוק לחבר עם סירה ברכישה כדי לחקור את הארכיפלג. ההצעה שלי? קח סירה לאחד האיים! ביקור בפינלנד עשהnull

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *