Entertainment

ביקור בחומה הפנטסטית של סין: מדריך טיולים

“מי שלא טיפס על החומה הפנטסטית אינו אדם אמיתי.” מאו זדונג

התחנה הבאה בטיול שלנו עם סין הייתה העיר העתיקה והמימון בייג’ינג. זה לא בדיוק תכנית תקציב לתרמילאים תרמילאים מושלמים, אולם העיר מאוכלסת בכבדות המונה 15.6 מיליון אנשים הייתה איפשהו שבדקנו קדימה לראות הרבה זמן. הגענו בבוקר לאחר שינה מפוארת ברכבת הכיתה ‘השינה הרכה’. מרבית התרמילאים של תכנית התקציב ככל הנראה בוחרים את השינה הקשה (כפי שביצענו בעבר). עם זאת הפעם לא הייתה לנו אפשרות, כמו כן היינו צריכים להזמין את השינה הרכה האלגנטית. היו 2 מיטות בשתי הדרגיות, לעומת 3 על הישן הקשה, כמו גם לכל תא היה דלת. לרוע המזל עשן הסיגריות הערמומי עדיין גילה שיטה להיפטר לתא שלנו, אולם הוא היה הרבה יותר טוב מהישנים הקשים.

עזים בדרך סופר נרגשות להיות בתא ישן רך!
התייצבנו בתחנת הרכבת הענקית כמו גם הבנו ששכחנו ליצור קשר עם ההוסטל כדי לגלות איזה אוטובוס לקחת לעיר. לא נותרו לנו דקות בטלפון הנייד שלנו כמו גם גילינו את עצמנו מסתובבים בתחנה העמוסה הזו מנסה ללא מטרה לגלות מישהו שמדבר אנגלית-שמעולם לא קרה. בסופו של דבר הצלחנו להשתמש בטלפון כמו גם ליצור קשר עם ההוסטל. ניווטנו במערכת האוטובוסים לקו המטרו כמו גם כאשר הראינו את כמות האנשים הממתינים ברכבת לא ייאמן. טיפלנו להופיע בשעות העומס כמו גם אנשים היו בכל מקום שניסו נואשות לעצב את הרכבת. בתוכנית יש לנו את התרמילים שלנו ולכן לא היה לנו שום אפשרות להילחם בשיטה שלנו. המאבטחים למעשה דחפו אנשים בשתי ידיו שניסו להכניס אותם לעגלה! זה היה קורע מצחוק. בסופו של דבר עלינו לרכבת כמו גם הלכנו לאכסניה שלנו, שם התקבלו לנו בפרצופים ידידותיים כמו גם בתפאורה אחת נוספת של אכסניה מגניבה. סין היא יעד פנטסטי לתרמילאים של תכנית התקציב, כמו גם למרות שההוסטלים הם מעט יותר מאלה שנמצאים בסעיף דרום מזרח אסיה, הם תמיד מהווים ערך פנטסטי לכסף.

הערה זו בהוסטל שלנו אבודה במקצת בתרגום
MMM, עקרבים טעימים למראה כמו גם מרכזים למנגל ברחוב
בייג’ינג היא עיר רחבה נהדרת, מלאה בעיצוב עתיק כמו גם עמדות, ובכל זאת מציגה גם את העלות שלה כמו גם הצד העכשווי. החלטנו לבלות שם 5 ימים כדי לראות רק שבריר ממה שיש למיקום הזה להציע. ביום הראשון שלנו עשינו את השיטה שלנו לכיכר טיאננמן הידועה לשמצה כמו גם לעיר אסורה. יש כל כך הרבה מה לראות שיכולנו לבלות שם את כל הזמן, עם זאת החם היה לנו להגיע אז לחקרנו רק כמה שעות. העיר האסורה היא המתחם הגדול ביותר והטוב ביותר של מבנים קדומים בסין. ארמון ענק זה היה בית השלטון הקיסרי במהלך שושלות צ’ינג. הסתובבנו סביבנו לראות כל כך הרבה מראות שאנחנו לא יכולים לרשום את כולם. כמה מהדגשים היו כס הדרקון בו היה הקיסר יכהן על גורמים רשמיים, האולמות הפנטסטיים שהיו החלק החשוב ביותר בעיר האסורה כמו גם שימשו לטקסים, 7000 מ”ר. גן אימפריאלי של מטר כמו גם היכל השימור ההרמוניה ששימש לנשפים כמו גם לבחינות קיסריות.

העיר האסורה, בייג’ינג
נכנס לעיר האסורה, בייג’ינג
אחד הארמונות הרבים בעיר האסורה, בייג’ינג

הבא בסיבוב ההופעות שלנו בבייג’ינג ביום שהחלטנו לעשות את השיטה שלנו למקדש הלמה המדהים. זהו המקדש הבודהיסטי הטיבטי המוערך ביותר מחוץ לטיבט עצמו. המקדש הוא מיקום פולחן לעם האזורי כמו גם עולי רגל מגיעים מרחוק להגיש את עצמם כאן. המיקום היה מרהיב! ראינו מקדשים בודהיסטיים רבים עם זאת, זה היה אחד המועדפים עלינו. ציורי הקיר הנפלאים, קשתות מדהימות, נגרות דקורטיביות, דגלי תפילה צבעוניים כמו גם פסל בודהה בגובה 18 מטר היו כולם מעולים. התרבות הטיבטית היא אחת המועדפות עלי. להיות כאן הזכיר לי את האנשים שסיפקנו כמו גם את הכפרים שהיינו בהם במהלך הטרקים שלנו עם ההימלאיה בנפאל.

עיצוב יפה במקדש לאמה, בייג’ינג
מקדשי זהב, מקדש לאמה, בייג’ינג
בודהה זקוק לכסף !!
מנזר במתחם מקדש לאמה, בייג’ינג

בודהה בגובה 18 מ ‘, מפוסל מחתיכת אלמוג יחידה
מכיוון שהיינו בסין, לא הייתה שום שאלה במוחנו שהיינו צריכים לראות את ה- Q הרביעי שלנוUestion of the World, החומה הפנטסטית של סין! זהו הישג הנדסי של פרופורציות אגדיות. החומה החלה להתפתח מעל 2000 שנה אחורה במהלך שושלת קין (אותה שושלת בדיוק שפיתחה את לוחמי הטרקוטה המרהיבים). חומות פרטיות פותחו באופן אינדיבידואלי על ידי ממלכות שונות ברחבי סין כדי להרחיק אויבים כמו גם בסופו של דבר נקשרו זה לזה. בניית הקיר לקחה אינספור עובדים רבים כמו גם רבים נספו במהלך מאמץ זה; אנשים אפילו קובעים כי עצמותיהם של העובדים שנפטרו נוצלו כדי לפתח את החומה!

אולם בסופו של דבר, הקיר “הבלתי חדיר” נכשל כמו גם המונגולים פלשו לסין. ככל שחלף הזמן, החומה בסופו של דבר הייתה חסרת טעם להרחיק אויבים מכיוון שהיו המצאות חדשות, כלומר: המטוס. יש כל כך הרבה חלקים שונים בקיר שתוכלו ללכת אליהם, אולם החלטנו לראות את הפחות המובאים כמו גם את האזור הפחות מבקר של מוטיאניה, אשר אזור מפורסם בזכות מגדלי השמירה של שושלת מינג 26 כמו גם נופים פנטסטיים … או בכתובת הכי פחות ביום נעים היה! שוב, החלטנו לראות את אחד המראות המפורסמים של סין כמו גם שוב, היה לנו גשם. זה לא היה כמעט עני כמו הטיול שלנו בטרסות האורז של עמוד השדרה של הדרקון, אולם היה ענן שוכב נמוך כמו גם טפטוף קל. אף על פי כן, זה לא הרג את רוחנו הגבוהה. היינו בקיר הפנטסטי כמו גם היינו נרגשים להיות שם.

עזים על הכביש בחומה הפנטסטית של סין

החומה המופלאה המופלאה של סין
החומה הפנטסטית של סין הנחשפת במורד ההר

החומה הפנטסטית של סין
ניק בחומה הפנטסטית של סין – מוכן לעננים להסיר

לא ציפיתי שזו תהיה טיול כזה כמו הקיר. טיילנו את צעדים חתוכים בסלע כ 45 דקות לפני שהגענו לראש. כשישתי שם, הלכנו במדרכה תלולה, ואז חזרנו למטה, ואז גיבוי, זה היה אימון פנטסטי. כשהגענו לסוף החלק של מוטיאניה של החומה, הייתה אינדיקציה שבדקה את “אין תיירים מעבר לנקודה זו”, עם זאת אנחנו לא תיירים, אנחנו תרמילאים! אז החלטנו להמשיך ללכת כמו גם כל כך מרוצים שעשינו.

דרייקט על החלק “האסור” של החומה הפנטסטית של סין

זה היה מעט הקיר שהיה במצב המקורי במקצת, ולא הוחזר יתר על המידה, אולם גם לא מתפורר. החלק הטוב ביותר היה שלא היו שם תיירים אחרים, רק אנחנו. הלכנו בערך חצי שעה יותר באזור “ללא הפסקה”, כמו גם נהנינו מכל רגע ממנו. העננים אפילו התחילו להיפרד מעט כמו גם הגשם לגמרי הרפה. פנינו לבית אחרי יום פנטסטי כמו גם נהנינו מכמה צ’אטים עם מטיילים אחרים בארוחת מנגל שהונחה על ידי ההוסטל.

היו עוד כמה דברים שרצינו לראות בבייג’ינג לפני שעברו הלאה; האחד הוא האצטדיון הלאומי, או קן הציפורים. הבניין מסיבי. לרוע המזל, נראה כי כל הכסף שהוכנס לתוכו לאולימפיאדת 2008 בזבז. אין כרגע שום דבר קורה עם זאת, ברור שזה בסופו של דבר יהיה מרכז קניות קנייה או מתחם בידור.

האצטדיון הלאומי/קן הציפורים, בייג’ינג
המתחם האולימפי

האצטדיון הלאומי/קן הציפורים מקרוב
למרות שהיינו שם כדי לראות את מראה הפלדה הגדול הזה (למעלה מ 42,000 טון פלדה שימשו ביצירת קן הציפור!), הייתי האטרקציה הכוכבת. כפי שהיה מתרחש לאורך כל המסע שלנו עם סין, נשים רבות היו מגיעות לרוץ כמוני שמציינות משהו במנדרין כמו גם מנופפות במצלמה שלהן. היו לי כל כך הרבה צילומי תמונות, אני צריך להתחיל לגבות אנשים על השירותים שלי.

דרייט מקבלת את התמונה שלה עם אישה סינית נרגשת
צילום!

מלבד משוטט ברחובות, היה לנו אזור אחד נוסף בעיר שביקשנו לראות, ננלוגו שיאנג. אזור מגניב זה מובן עבור המאכלים הטעימים שלו, אלכוהול זול כמו גם ארכיטקטורה בסגנון ישן. אכלנו שיפודי בשר, כמו גם ארוחה מרתקת אחת – קרפ מטוגן עם ביצה, עשבי תיבול כמו גם סוג של לחם מטוגן כולם מתגלגלים יחד.

קו לאוכל הטעים ברחוב ננלוגו שיאנג

העניין של הביצה, קרפ ב- Nanluogu Xiang, בייג’ינג
זו הייתה שיטה מושלמת לסיים את 5 הימים שלנו בבייג’ינג. אנחנושמחת את זמננו בעיר העתיקה הזו, כמו גם לא היו עומדים בפני הבוקר כדי לראות עדיין עיר אחת מאוכלסת יותר, שנחאי!

כמו הפוסט הזה? להצמיד אותו!

הצהרת אחריות: עזים בכביש הן שותף באמזון כמו גם סניף עבור כמה קמעונאים אחרים. המשמעות היא שאנו מבצעים עמלות אם אתה לוחץ על קישורים בבלוג שלנו כמו גם לרכוש מאותם קמעונאים.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *