Entertainment

נסיעה במונגוליה: רשימת מוזרויות תרבותיות

עד כה הטיול שלנו למונגוליה היה מדהים! בילינו 6 ימים בסיור במדבר גובי, צפינו בחגיגות נאדאם באזור הכפרי, היינו עדים לטקס נזיר שובה לב במנזר מקסים כמו גם נדדנו סביב עיר המימון אולאן באטור.

ראינו את שלד הדינוזאור של Tarbosaurus באולאן באטור, סוגים מיוחדים של T-Rex … נמצא במונגוליה!
תוך כדי טיול של מונגוליה, גילינו הרבה מאוד על העם המונגולי, שיטת החיים שלהם כמו גם התרבות שלהם. זה אחד המיקומים המעניינים כמו גם השונים שהיינו. יש כל כך הרבה מה לגלות כשנוסעים במונגוליה, יש אפילו מערך חוקים אחר לגמרי כשנשארים בגרות ביתיות, עליה נספר לכם בהמשך!

לעת עתה, הנה ירידה של כמה מהמוזרויות התרבותיות העיקריות שתגלה בזמן נסיעה במונגוליה:

המונגולים הם עם נוודים. הם נעים סביב המדרגה עם בעלי החיים שלהם בדפדף של אזורים דשאיים 2-4 פעמים בשנה. הם אורזים את הבית שלהם (גר) כמו גם את כל הציוד שלהם, כמו גם מגדירים את הכל שוב כשהם מגלים את הבית החדש שלהם במשך 3 החודשים הבאים (+/-).

בניית בית גר מסורתי. לעשות זאת 2-4 פעמים יהיה מתיש
נשים מונגוליות מנהלות את ההצגה! בניגוד לחלקים רבים אחרים באסיה שבהם גיא “לובש את המכנסיים” בקשר כמו גם חשיבות גבוהה יותר בכל הנוגע למשק הבית כמו גם לעסקים, הדברים שונים כאן. נשות מונגוליה מקבלות את מרבית ההחלטות הביתיות החשובות, מנהלות עסקים כמו גם את המשימות הגבריות בדרך כלל – כמו להיות מדריכי טיולים, נהגים, ניהול אכסניות כמו גם עזים מרגיעות. הם גם מחזיקים 70% מהמשימות המיומנות בערים.

צעד על כף הרגל של מישהו פירושו מלחמה. אם אתה ממשיך הלאה, או בועט ברגלו של מישהו בטעות, אתה צריך ללחוץ את היד מייד. אם לא, זה אומר שאתה רוצה לנהל איתם מלחמה!

למונגולים יש קשר חזק עם סוסיהם. לא רק שזה הסוג העיקרי של התחבורה בחיק הטבע, אולם גם כן חושבים על חלק מהמשפחה. הם מגלים בדיוק איך לנסוע אחד בגיל שניים! בהחלט יש כאן הרבה מאוד בחור עם קשת רגליים. יש פתגם מונגולי ישן: “בחור ללא סוס הוא כמו ציפור ללא כנפיים.”

למונגולים יש קשר חזק עם סוסיהם … הם מתחילים לרכוב כבר בגיל 2
בזמן אכילת ארוחה, לעולם אל תשבית עם הרגליים שלובות או מצביעות ישירות החוצה. שב תמיד עם הברכיים יחד כמו גם אם אתה יושב על הרצפה, פשוט קפל את הרגליים תחתיך.

להעיף אלכוהול מסביב זה נהוג. כשאתה שותה וודקה, אתה צריך לטבול את האצבע הקולית של יד ימין שלך למשקה כמו גם להעיף את האלכוהול לאוויר פעמיים – כמנחה לשמיים כמו גם לכדור הארץ, ואז אתה משפשף קצת וודקה המצח שלך לפני שתייה.

כשעוברים סביב כוס וודקה, רק אדם אחד יכול לעשות את המזיגה, כמו גם זה תפקיד של גבר. כשמדובר בתורו לשתות, מישהו אחר צריך לשפוך את האלכוהול בשבילו.

אם אינך רוצה לתור בתור שלך בצילום וודקה, כל שעליכם לעשות כדי להראות כבוד זה להכניס את השפתיים לכוס … ואז להעביר אותו הלאה. בדיוק הדבר נועד לחלב הסוסה המפורסם המפורסם, שנקרא Arak.

אסור לגעת בכובע של אדם אחד נוסף. זה מאוד לא מכבד.

קבל תמיד אוכל, שתייה כמו גם בקבוק סנאף (טבק) ביד ימין תוך כדי סיבוב המרפק ביד שמאל. לעולם אל תקבל שום דבר עם יד שמאל.

קבל תמיד אוכל כמו גם לשתות עם היד הימנית שלך
אל תחזיקו כוס ליד השפה, תחזיק אותה תמיד לצדדיו או בתחתית (לא משנה כמה בדיוק חם).

כשמציעים תה, לוגם אותו תמיד לפני שמניחים אותו. זה אומר לאורח שאתה מעריך וגם ליהנות מההצעה הנדיבה.

אל תציין את סונבנו (שלום) יותר מאשר לאותו אדם בדיוק. המונגולים יאמינו שיש לך בעיה נפשית.

אנו מאמינים שבאמת חשוב להיות מודע לדוס כמו גם לא של מדינה לפני שנוסע לשם. על ידי הבנת המוזרויות הללו לפני שתלך למונגוליה, לא רק שתכבד יותר, עם זאת תרגש גם את האנשים האזוריים!

האם ביקרת במונגוליה? אם לא, האם אתה מאמין שאתה רוצה לנסוע לשם? השאירו תגובה למטה!

בלוגי נסיעות של מונגוליה

אוהב את זה? להצמיד אותו!

הצהרת אחריות: עזים בכביש הן שותף באמזון כמו גם סניף עבור כמה קמעונאים אחרים. המשמעות היא שאנו מבצעים עמלות אם אתה לוחץ על קישורים בבלוג שלנו כמו גם לרכוש מאותם קמעונאים.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *