Entertainment

גילוי דוברובניק: העיר האגדות של קרואטיה

רצינו לבקר בעיר הקסומה של דוברובניק במשך המון שנים, מאז שראינו תמונות של גגות אריחים אדומים מוקפים בקיר אבן מתנשא, כשהים האדריאטי מתרסק על פניו צד מצוק למטה. כל תמונה שראינו הייתה פשוט מהממת.

אה כן, זה היה בהחלט יעד חלומי עבורנו!

אל תחמיץ את המדריך שלנו לדוברובניק.

הנמל בדוברובניק
לאחר שבילינו שבועיים בפיצול, שכרנו רכב ונסענו דרומה לדוברובניק, שהיה מסע מדהים. למעשה, כבר חווינו את המסלול הזה במהלך נסיעה באוטובוס מסרייבו לפיצול – קצת מעקב אחורי, אבל הנוף היה מדהים, כך שלא היה אכפת לנו.

קיבלנו את פנינו על ידי פייב מדירות סלנגה בחניון רק כמה דקות מחוץ לעיר העתיקה. עלות החניה בדוברובניק אינה רק יקרה, אלא קשה למצוא זמינות. למרבה המזל עבורנו, הדירה או הדירה בה התארחנו בה היו חניה חינם זמינה לחמש הלילות שהיינו שם!

החדר והלובי שלנו בדירות סלנגה, שלמות עם בקבוק יין לבן מבורך – זה כמו שהיא הכירה אותנו!
כדי להיכנס לעיר העתיקה, ושם היינו נשארים, היינו פשוט היינו צריכים ללכת מעל גשר! תמונת האגדה שהייתה לנו במוחנו נוגעת לפועל כשעשינו את דרכנו לעיר החומה.

דוברובניק הוא כמו משהו מתוך סרט, ולמעשה, זה בגלל הערעור האסתטי הזה שסדרת HBO T.V. הפופולרית, Game of Thrones, צילמה כאן סצינות רבות. ולמעשה, בזמן שהיינו בעיר, מלחמת הכוכבים התכוונו גם לצילומים.

העיר היא ממש סט תמונות.

דרך החלק העיקרי של העיר החומה היא דרך סטרדון הגדולה. שדרה זו מתחילה בשער המערבי ומסתיימת בשער המזרחי. מצפון ודרום לרחוב זה נתיבים קטנים עם הרבה מדרגות אבן מטפסות במעלה גבעה.

רחובות דוברובניק – הסטרדון פועל במקביל.
בטיסות המדרגות הראשונות, נתקלנו במלונות, מסעדות וחנויות. ככל שהגענו למעלה, כך הרחובות הפכו שקטים יותר וככל שהרגיש הרבה יותר מגורים. נשים ייבשו את הכביסה שלהן על קווים שנתלו מחוץ לחלונותיהן, גברים קיבלו שירות בתיקון בניינים וילדים שיחקו בשטח בית הספר במהלך הפסקתן.

לרוב, הרחובות היו ריקים.

אהבנו ללכת דרך הנתיבים השקטים והריקים
נתקלנו בגשם במהלך שהותנו בדוברובניק, שהפריע לחלק מהחקירה שלנו, אך עדיין ניסינו לצאת ככל האפשר, ובלי קשר למזג האוויר, היינו יראת כבוד מהנופש החם הזה.

שוטטנו למטה כמעט כל נתיב בתוך הקירות המונחים היטב, נכנסנו להרבה של כנסיות ומנזרים יפים ושתינו קפה בכיכרות כמו שהמקומיים עושים.

סערה המתבשלת מעל הים!
כשהגשם פלט, הגיע הזמן לעשות את מה שחיכינו לשקול אותו היום הראשון. הלכנו על גבי קירות המצודה! הקירות פועלים לאורך 2 ק”מ, הם בגודל 4-6 מטרים בחלקים מסוימים, והם בגובה של עד 25 מטר. (הערה: זה עולה 17.50 $ לטייל בקירות)

הנופים מלמעלה היו מרהיבים!

מעל הקיר היה לנו נקודת התצפית הטובה ביותר של 360 מעלות. מדרום היו נוף לים האדריאטי ואי לוקרום הסמוך. ממערב היה פארק הגראק השופע ומבצר סנט לורנס (הידוע גם בשם גיברלטר של קרואטיה).

הנופים מעל קירות המצודה
מצפון היו הרים מתנשאים עם מכונית חוט שטיפסו לפסגה, וממזרח היה הנמל, האדריאטי והכביש המהיר שרץ למדינות בוסניה והרצגובינה ומונטנגרו.

נהנו מכל הנוף הללו כשחפשנו חיצוני מהקירות, אבל כשהסתכלנו פנימה, קיבלנו גם נופים מדהימים … הגגות האריחים האדומים שרצינו לראות הרבה שנים!

הגגות האריחים האדומים בדוברובניק!

למותר לציין, שמחנו מאוד באותו יום.

ההליכה בהיקף של חומות המבצר היא האטרקציה העיקרית של דוברובניק, אבל בהתחשב בכך שיש לנו חמישה לילות בעיר, היה לנו הרבה יותר זמן לחקור ו”להלים אבוד “, שאנחנו תמיד אוהבים לעשות.

שוטטנו מחוץ לקירות ואיכשהו עשינו את דרכנו לפארק הגראק הסמוך. בעל חלל ירוק כל כך קרוב לעיר העתיקה היה פנטסטי.

היה שביל הליכה נהדר המתפתל בעצים רצויים, ובגלל הגשמים, האוויר היה טרי ופריך. עקבנו אחר השבילים עד שהתעייפנו, ועשינו את דרכנו לכיוון מפלס הים. כאן מצאנו סלעים ענקיים המצפים את המים ודייגים המתכוונים לתפוס קצת ארוחת ערב.

יום בפארק בדוברובניק
אנחנו לטרוףD במעלה הסלעים המשוננים לראש הגבעה, ומצאו את עצמנו נהנים מנופים מדהימים של מבצר סנט לורנס. הלולאה שיצרנו לעצמנו [התבררה] די נופית.

בבוקר האחרון שלנו בעיר, השמש יצאה והשמיים היו כחולים טהורים … טיפוסיים!

יום מדהים בדוברובניק!

אז, קיבלנו החלטה שלפני שנבחן את הדירה או הדירה שלנו והסענו את המכונית השכורה שלנו דרומה למונטנגרו, היינו יוצאים לסיבוב ההליכה של משחקי הכס. אנחנו מעריצי הענק של התוכנית, ובשלב זה היינו באמצע נהנים מהסדרה בפעם השנייה.

טום היה הבחור הכי נחמד … וגם מעריץ ענק?

נפגשנו עם טום מ- Tours של המקומיים, שיהיו המדריך הפרטי שלנו ליום. הוא היה למעשה המעצב המקורי של הסיור, שהוא רעיון גאוני. בילינו כשלוש שעות עם טום שהביא לנו המון מהסצינות הפופולריות לחיים.

יחד עם כמה אפקטים של CGI, דוברובניק הפך לנחיתה של קינג. מבצר סנט לורנס היה המיקום של המון מהסצינות הפופולריות, כמו גם האזור שבתוך השער המערבי-שהוא הסט של אחת הסצינות האהובות שלנו: כאשר המלך ג’ופרי זבל סוסים שנזרק לעברו!

אחד ממיקומי הצילום למשחק הכס

הטיול היה דרך יוצאת דופן לסיים את שהותנו בעיר האגדה דוברובניק. לצאת למדינה הבאה שלנו … מונטנגרו!

קרא הבא: מונטנגרו הקסום – חווה את מפרץ קוטור

פתק:

בדקנו בסוף פברואר, מה שהצביע על כך שזו הייתה העונה החוצה. מכיוון שדוברובניק היא בדרך כלל רק עיר נופשת, המון מהמסעדות והחנויות היו סגורות, מכיוון שכמעט לא היו אנשים בסביבה.

למרבה המזל, הייתה לנו דירה או דירה לשהותנו, מה שהצביע על כך שנוכל לקפוץ למכולת ולקבל אוכל להכין בבית – שלא לדבר על זה, זה עזר גם לתקציב שלנו!

רק FYI, אתה יכול לבחור לבקר לאחר ה- 15 במרץ, כאשר הרבה מהשירותים חוזרים לפעולה.

בדוק את הסרטון שלנו של דוברובניק!

האם היית בעבר בדוברובניק? מה חשבת על העיר? שתף אותנו למטה!

תודה גדולה לדירות סלנגה שאירחת אותנו במהלך שהותנו – ועל כך שסיפקת לנו מטריות! תודה נוספת ל- ToursbyLocals שהביאו לנו את סדרת Game of Thrones? כמו תמיד, כל המחשבות, הדעות והביקורות נותרו משלנו, למרות כל השירותים החינם שהתקבלו.

אוהב את זה? להצמיד אותו! ?

הצהרת אחריות: עזים בדרך היא מקורבת באמזון וגם שלוחה עבור כמה קמעונאים אחרים. זה מציין שאנו מרוויחים עמלות אם תלחץ על קישורים בבלוג שלנו ורוכשים מאותם קמעונאים.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *